Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:30-17:30 • środa 8:00-16:00
A A A
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Środzie Śląskiej
 • English
 • Polski
 • Deutsch
23.03.2020 •

Kolejne bezpłatne materiały do wykorzystania przez nauczycieli w pracy zdalnej

Wydawcy zrzeszeni w SWE PIK zdecydowali się podjąć nadzwyczajne środki i w krótkim czasie przygotować i udostępnić jak najwięcej materiałów i narzędzi dydaktycznych ułatwiających prowadzenie zajęć w formule nauki zdalnej. Nauczyciel każdego przedmiotu, w każdej placówce, bez względu na segment edukacyjny znajdzie materiały dla siebie i dla swoich uczniów.

Aby ułatwić nauczycielom i uczniom wybór materiałów dostosowanych do wybranego podręcznika, poniżej przedstawiamy odniesienia do stron zawierających listę materiałów udostępnionych przez poszczególnych wydawców edukacyjnych (w kolejności alfabetycznej).

Cambridge University Press: https://www.cambridge.org/elt/blog/

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe sp. z o.o. sp. komandytowa: http://www.uczezdalnie.gwo.pl/

Grupa MAC S.A.: https://www.mac.pl/publikacje

Klett Polska: www.dzwonek.pl/Klett

Macmillan: https://anglistaonline.macmillan.pl/

Nowa Era: https://www.nowaera.pl/naukazdalna

Oxford University Press: www.oup.com/elt/learnathome

Pearson: https://www.pearson.pl/jezyk-angielski/domowa-szkola/

PWN Wydawnictwo Szkolne: www.akademia.pwn.pl

WydawnictwaSzkolne i Pedagogiczne SA: https://www.wsip.pl/pomagamy-w-nauce-z-domu/

Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON: https://operon.pl/edukacjazdalna

Wszystkie materiały są udostępniane całkowicie bezpłatnie na czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

 


 

Jak pracować zdalnie z uczniami? Z jakich narzędzi skorzystać?

Na naszym nowym portalu Biblioteka.pl znajduje się baza ponad 100 narzędzi TIK w edukacji: aplikacji, programów, stron. Zapraszamy do przejrzenia i polecania innym nauczycielom: https://biblioteka.pl/aplikacje/1/0/0

 

PS. Baza jest darmowa, nie wymaga subskrypcji.

 


 

 

#NieZostawiamCzytelnika to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu promowania dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.

Na facebookowym profilu SBP udostępniane są informacje min. o spotkaniach organizowanych online z pisarzami, blogerami i artystami.

W ramach akcji SBP realizuje także bezpłatne webinaria. Do tej pory odbyły się min.:

 • spotkanie na żywo z Rafałem Hetmanem, znanym blogerem i reporterem, który podczas transmisji live na Facebooku SBP zdradził tajniki związane z promocją w mediach społecznościowych, dzieląc się cennymi wskazówkami i osobistym doświadczeniem w prowadzeniu FB, Instagrama, kanału YT i wykorzystania Newslettera. Podczas godzinnego spotkania była możliwość zadawania pytań, na które prowadzący odpowiadał Internautom na bieżąco.
 • bezpłatne webinarium "Burza mózgów przy kawie" zorganizowane przez SBP na platformie ClickMeeting, które poprowadziła Beata Gamrowska, grafik, copywriter i ilustrator. W tytułowej burzy mózgów uczestniczyło 50 osób, które dyskutowały o mediach społecznościowych oraz sposobach komunikowania się z czytelnikami, dzieląc się pomysłami na ciekawe działania. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i ograniczoną "pojemoność" wirtualnego pokoju, podjęto decyzję o realizacji kolejnego webinarium w poniedziałek 23 marca br.

Już wkrótce uruchomimy dla bibliotekarzy szkolenia, które będą realizowane online i których ukończenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.


Od początku akcję SBP - #NieZostawiamCzytelnika  wspiera środowisko polskich pisarzy. Z każdym dniem swój głos poparcia dodają kolejni twórcy: pisarze, blogerzy, artyści.

Są z nami (lista będzie aktualizowana na bieżąco):

Zachęcamy do śledzenia i udziału w naszej akcji #NieZostawiamCzytelnika

 

 

« powrót
 • Godziny
 • IBUK libra
 • Katalog on-line
 • Nowości wydawnicze
 • WSPOMAGANIE
 • SWS TIK
 • SWS NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
 • Facebook
 • Blog

Newsletter